Čtenářský deník

310,00 Kč
S DPH

Velký notes pro detailní zápisy o přečtených knihách

Pro všechny zapálené čtenáře a především studenty jsme připravili - Čtenářský deník. Skvělý nástroj, jenž se stane vaší spolehlivou pojistkou
u maturity z českého jazyka. V knihách je ukrytá velká moudrost. Pokud si ji chceme osvojit, je důležité nejen hodně číst, ale především číst aktivně a psát si poznámky o zajímavých otázkách či postojích autora. A k tomu vás chytře navede Čtenářský deník.

Co ve Čtenářském deníku najdete?

  • praktický seznam 50 přečtených knih
  • dostatek místa pro zaznamenání základních věcných údajů o knize
  • možnost uvedení původního názvu knihy a jazyka knihy, v němž jste ji četli
  • prostor pro vyjmenování a charakteristiky hlavních postav
  • řádky pro poznamenání ocenění knihy
  • výzvu k zamyšlení nad přečteným dílem a vlastní hodnocení
  • 46 poznámkových stran pro osobní poznámky
Počet

Zápisník pro všechny úspěšné studenty

Čtenářský deník by měl mít každý student. Pomůže s dokumentací přečtené literatury a může se tak stát velmi užitečným pomocníkem při přípravě k maturitě. Najdete v něm dostatek prostoru nejen pro zápisky o přečtené knize, ale také pro vlastní úvahy, rozbory, analýzy postav, údaje o autorovi a jeho další tvorbě. Spolu s postupujícím časem se k nim tak budete moci vrátit a připomenout si zásadní milníky, které změnily optiku vašeho náhledu na svět.

Praktický seznam 50 přečtených knih

Chronologický seznam knih na začátku deníku je velmi praktický. Na první mrknutí oka díky němu budete vědět, které knihy a kde v deníku najdete.

Dostatek místa pro zaznamenání základních věcných údajů o knize

Praktické údaje, které budete mít po ruce, kdykoli je budete potřebovat, ať už půjdete k maturitě, nebo si budete jen potřebovat dohledat autora vaší oblíbené knížky.

Prostor pro vyjmenování a charakteristiky hlavních postav

Hlavní postavy a jejich charakterové typy často dokážou ve vašich vzpomínkách vykreslit více, než si myslíte, a přivést vás na celou spoustu konkrétních detailů. Takový Moliérův Lakomec, to je charakter, který je příběhem sám o sobě!

Výzva k zamyšlení nad přečteným dílem a vlastní hodnocení

Jedna z nejvýznamnějších úloh čtení je jednoznačně rozvoj schopnosti soustředění a myšlení. Nejen literární tvůrci v nás často záměrně nechávají nezodpovězené otázky. Jejich úkolem je klást indicie, a tak se nezřídka stává, že po přečtení dobré knihy máte více otázek, než když jste ji začali číst. Tak se ptejte a přemýšlejte! Nechte své myšlenky zrát a postupně se k nim vracejte ve svém deníku i v životě.

46 poznámkových stran pro osobní poznámky

Není nad to, dělat si vlastní poznámky z knih. Vybírat zajímavé věty, myšlenky, citace a přemýšlet nad nimi v nových kontextech. Ani na to jsme na stránkách našeho čtenářského deníku nezapomněli. V jeho závěru tak najdete velký prostor na vlastní poznámky, které nespadají do žádných kolonek.

CLEVER MINDS
527

Parametry

Formát
XLP - 180 x 250 mm (š x v)
Použité materiály
přírodní hnědá obálka 1100g,nenatíraný sametový papír nažloutlý 90g,bronzový kroužek,gumička
Počet listů / stran
75 listů
Barva
hnědá

Mohlo by vás také zajímat