PRÁZDNINOVÝ DENÍK 2020

225,00 Kč
S DPH

Prázdninový deník, naše aktuální novinka, pro nejmenší tvořivé dobrodruhy a možná i budoucí spisovatele či Sherlocky Holmese, kdo ví?

Psaní osobního deníku podporuje všímavost i tvořivého ducha. Náš Prázdninový deník má pro děti připravené jednoduché otázky, o kterých se mohou rozepsat. Vede je k zaznamenání faktů, ale také pocitů a nálady. Je to prostor, kde se mnohdy poprvé snaží vyjádřit na papíře, a zároveň krásná retrospektiva, když deník jednou jako dospělí najdou na půdě.

Fotografie jsou ilustrační, deník je aktualizován na rok 2020.

Počet

Čím je Prázdninový deník tak speciální?

Jak už jste u nás zvyklí, nejde jen o design obálky, ale hlavně o promyšlený obsah jednotlivých stran, který děti chytře provádí jejich zážitky.

Základy plánování pro děti

Podobně jako rodiče si i holky a kluci před prázdninami mohou sednout ke stolu a vše si zkrátka zapsat do deníku: tábory, soustředění, moře s babičkami, chaty s rodiči a výlety karavanem! A následně sledovat, co je čeká. Podobně jako když si před Vánoci otevírají okénka s čokoládou, mohou se nedočkavě těšit i na svůj oblíbený taneční tábor nebo letní soustředění.

Šikovné otázky zaměřené na emoce i fakta

Kde? Počasí? Co se dělo? Nálada? Záznam z deníku: Voda na Vltavě, červenec 2019. „Je večer a sedíme u praskajícího ohně, nálada panuje dobrá, jen babička se trochu mračí, asi proto, že hodně pršelo a v noci byla zima a je hodně vody. Děda nás z lodi vyklopil třikrát. To je o dvě vyklopení méně než loni. Hurá! Příští rok už bude v suchu, jen aby mě mamina pustila!“

Koláž zážitků

Jeden obrázek je více než tisíc slov… Bytoví designéři před návrhem prostorů sestavují tzv. moodboardy, které jsou zachycením nálady, jakou by prostor měl mít. Stejně tak je i každý výlet mozaikou zážitků poskládaných dohromady, a právě ta nápaditě dokresluje každý výlet a je zdrojem vzpomínek na mnohá dobrodružství.

Prostor pro vyjádření i těch nejmenších

Malé děti toho ještě moc nenapíší, ale nad jejich uměleckými díly často užasle kroutíme hlavou. Obrázkem dokážou říct mnohem více než slovy. Chtěly by si každý nevšední prázdninový den na památku nakreslit? I pro takové záznamy z prázdnin je v Prázdninovém deníku dostatek místa.

Moji noví kamarádi

Kamarádi, se kterými si jednou porozumíte na táboře mezi desítkami dalších dětí, se mohou stát kamarády na celý život. A není to náhoda. Když jsme děti, vybíráme si přátele jen podle sympatií - a když jsme navíc v kolektivu podobně zaměřených dětí, je šance, že najdeme svou spřízněnou duši, ještě větší. I proto v deníku mají děti připravený prostor pro kontakt na své nové kamarády.

Bubliny radosti

Poslední část deníku nabízí prostor znovu prožít to nejlepší. Zamyslet se nad tím, co stálo za to a zaznamenat to na čestné místo, do krásné bubliny. Právě tady pak můžete sledovat, co vaše děti ze srdce baví a zajímá, a v čem by tedy bylo dobré je dále rozvíjet.

CLEVER MINDS
1821