E-shop / Zápisníky / Cestování / Vandrovník Jižní stezka
Vandrovník Jižní stezka

Vandrovník Jižní stezka

Vandrovník je speciálním zápisníkem vzniklým ve spolupráci s projektem Via Czechia. Jedná se o kompletního průvodce Jižní stezkou.

Stezky Via Czechia představují nejdelší a nejodvážněji vedené dálkové trasy v České republice. Jsou vhodné pro pěší turistiku, cykloturistiku nebo zimní turistiku na lyžích.

Trasy přecházejí celou Českou republikou od nejzápadnějšího po nejvýchodnější bod, sledují převážně státní hranici a překračují nejvyšší vrcholy většiny našich hor.

Jižní stezka Via Czechia v jednom zápisníku


Základní pěší varianta Jižní stezky měří 1052 km a je rozdělena na 44 denních etap s průměrnou délkou 20-25 km, vždy s možností ubytování pod střechou.

Cyklistická varianta Jižní stezky měří celkem 1080 km a lze ji zvládnout za 2-3 týdny.

Velkou část lze rovněž projet na lyžích, celkem stezka nabízí 319 km lyžařských tras, z velké části strojově upravovaných.


Jižní stezka vede 15 pohořími a zeměpisnými celky, přes 6 chráněných krajinných oblastí, 2 národní parky a bezpočet přírodních rezervací a přírodních památek. Pokud tuto stezku zdoláte celou, vystoupáte na 20 tisícovek a stanete na nejvyšším, nejnižším, nejzápadnějším i nejvýchodnějším místě České republiky.

Parametry

Barva: hnědá
Formát: L (135 x 210 mm)
Směr trasy: Od východu k západu
Kód 2026
EAN 8595647002026
Značka Clever Minds

Nezapomeňte koupit vhodné doplňky:

S platebními metodami vám vyjdeme vstříc.

GoPay Visa Visa Master card Master card Visa Master card Master card